• ۱۰ تیر ۱۳۹۹

🔻 اپل برندی که ۴۴ سال پیش توی یه گاراژ توی لس آلتوس ایالت کالیفرنیا شروع به کار کرد و الان جزو سه برند با ارزش دنیاس و میلیون‌ها کاربر و طرفدار در کل دنیا داره توی این برنامه با هم درمورد اپل قراره صحبت کنیم.

🔻 استیو جابز و استیو وزنیاک به همراه رونالد وین سه فردی که شرکت اپل رو پایه گذاری کردن و اولین محصولات اپل رو تولید کردند. اپل برندی بود که اون اوایل با نام اپل کامپیوتر شناخته میشد و با همکاری دو فرد با هم اپل تبدیل به یکی از بزرگترین شرکت‌های دنیا شد استیو جابز و استیو وزنیاک البته فرد دیگه‌ای هم بود که مسائل مالی و سرمایه‌گذاری رو کنترل میکرد و حمایت میکرد به نام رونالد وین.

🔻 اون‌ها کار خودشون رو به عنوان یک شرکت از یک گاراژ توی لس آلتوس کالیفرنیا شروع کردن اولین محصول اون‌ها یک کامپیوتر ساده به نام اپل وان بود که در اصل یک مادربورد بود که جزییات اصلی و لازم اجرای سیستم مثل پردازنده رو شامل میشد این کامپیوتر توسط استیو وزنیاک کاملا دست‌ساز ساخته شده بود و ۶۶۶ دلار قیمت داشت که در سال ۱۹۷۶ عرضه شد البته قیمت اصلی ۶۶۶٫۶۶ دلار بود که ووزنیاک میگه بخاطر علاقه‌اش به اعداد و تکرار پشت هم اون‌ها این قیمت گذاری رو انجام داده. سهمی که رونالد وین به قیمت ۵۰۰ دلار فروخت، اکنون ۷۲ میلیارد دلار ارزش دارد

🔻 اپل در حل حاضر به عنوان ارزشمندترین شرکت جهان، درآمد سالانه‌ای در حدود ۲۲۰ میلیارد دلار دارد که ۴۸ میلیارد آن به عنوان درآمد خالص گزارش شده است. این شرکت در سرتاسر جهان ۱۲۳ هزار کارمند دارد و ارزش سهام آن نیز هر روزه شاهد جهش‌های زیادی است. این شرکت چندی پیش به نخستین شرکت آمریکایی با ارزش بازار یک تریلیون دلار بدل شد.

دیدگاه‌ها